AKCE! Garantovaná sleva na povinném ručení od 500 Kč.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Povinné ručení, POVko nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Druh pojištění, který musí chtě nechtě mít každý, kdo chce vlastnit auto a který většina z nás jistě využila, ať jako účastník nehody či viník. Na českém trhu je nepřeberné množství nabídek od všemožných pojišťoven. Vybrat a sestavit si však POVko výhodně není zase tak jednoduché a my Vám s tím rádi pomůžeme, navíc s garantovanou slevou od 500 Kč ročně bez DPH.

Co vlastně to POVko je?

Jak přesný název napovídá „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“ pojištění je určeno na ochranu majetku a zdraví třetí osoby. Každý provozovatel vozidla má ze zákona povinnost si ho uzavřít. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte autonehodu, Vaše povinné ručení bude krýt škodu tomu, koho jste nabourali. Nebude krýt škodu, která vznikla Vám – o toto se stará havarijní pojištění (které není ze zákona povinné). Každý si může povinné ručení nastavit, jak potřebuje, aby vyhovovalo jeho životnímu stylu nebo třeba tomu, jak často řídí.

Jaké jsou možnosti nastavení?

Při uzavírání nebo změně tohoto pojištění si každý nastaví limity pojistného plnění. Nejnižší limity, který lze ze zákona nastavit je 35 milionů na 35 milionů (škoda na zdraví / škoda na majetku). Jsou také varianty 50 / 50 nebo například 150 / 150. V takovém případě bude pojišťovna krýt škodu majetku i zdraví do výše 150 milionů – pokud bude vyšší – rozdíl platí provozovatel auta. Výslednou cenu pojištění ovlivňuje spousta faktorů – věk řidiče, výkon motoru, kategorie vozidla a nebo historie škod – bonusy.

Bonus a malus – k čemu slouží? Bonusový systém zde máme již od roku 2000, ale i přes to spousta řidičů neví, jak funguje. Přitom je v tom jednoduchá logika – nebouráš – sleva, bouráš – přirážka. Za každý rok bez nehody vám pojišťovna přičte 12 bodů. Při havárii se vám odečte 24 nebo 36 bodů. Pokud jde Váš bodový součet do mínusu – pojišťovna navýší pojištění tzv. malus. Výhodou i nevýhodou je, že bodový systém je vázaný na řidiče, nikoliv na vozidlo. 

S Elynem – levou zadní! 

My v Elynu známe POVko jako vlastní boty – víme jak ho nastavit a kde najít nejlepší cenu. Také proto nabízíme garantovanou slevu na nové pojištění a to celých 500 Kč! Bomba. Proč totiž platit zbytečně drahé pojištění, když můžete s rodinou za ušetřené peníze vyrazit na výlet? Poradíme Vám jak ušetřit… 

Přijďte za námi a nebo si domluvte schůzku i mimo otevírací dobu dle Vás. 🙂

Zanechte komentář

Menu

Naplánujte si s námi schůzku :-)

Vyžádat nabídku

Sjednat osobní schůzku