5 rad jak vyzrát na drahé dodavatele energií

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Pokud náhodou nepatříte k těm několika dítkům štěstěny, asi i Vám se už povedlo uzavřít nevýhodnou smlouvu s dodavatelem energií. Říkáte si jakto? Nebo snad: co znamená ona nevýhodná smlouva? Pojďme se v následujících pěti krocích podívat, na co si dát pozor při uzavírání smluv. Na závěr dokonce i poradíme, jak z takové prekérní situace, kdy už patříte mezi ty „upsané“.

Prozkoumejte trh dodavatelů a zjistěte ceny!

Vzpomeňte si na své vlastní počínání při výběru prvního dodavatele energií. Byl to ten pravý? Nebo to byl ten, za kým Vás poslal majitel bytu, domu či jiné nemovitosti? Nebo jste poslechli svalnatého fešáka ve žluté stavební helmě, který Vám skrze obrazovku sdělil, že oni jsou ti nej? Naše rada je, udělejte si vlastní průzkum nebo se obraťte na renomovaného profesionála. Každý dodavatel by měl mít na webu aktuální ceník! Dejte si pozor nejen na konečnou cenu, ale i na rozložení regulovaných a neregulovaných složek! 

Nesledujte pouze peníze!

Cena je důležitá, avšak není to jediný faktor. Poté, co si uděláte základní rozdělení dodavatelů na špatné a potenciální, dobře si prostudujte obchodní podmínky. Velmi dobrým ukazatelem je i přihlášení obchodníků k etickému kodexu.

Nepodepisujte nepřečtené!

Každou smlouvu si pečlivě projděte. Zapomeňte na slušnost a ostych, který Vám brání dlouho podrobně studovat každý řádek. Nezapomeňte, že netrpělivý obchodník nemusí být vždy jen nedostatečně profesionální, ale může se jednat i o nekalou taktiku! Dbejte zejména na dobu, po kterou bude smlouva trvat. Pokud se jedná o dobu určitou, zvažte, zda je to doba, po kterou budete s největší pravděpodobností spokojeni. Jinak Vás při pozdní změně čeká, opět s největší pravděpodobností, pokuta jako Brno. U doby neurčité bývá výpovědní lhůta 3 měsíce. A to je většinou ta „nejlepší“ varianta, při které přesně víme, kdy odejít. Také pozor na prolongaci neboli automatické prodlužování smluv!

Nechte za sebe vyjednávat silnějšího hráče!

Jestli je Vaším případem přechod k novému dodavateli, zvažte, zda při podpisu smlouvy udělujete plnou moc. Na jednu stranu to může dost urychlit proces přechodu, v nesprávných rukou za Vás zmocněnec jedná třeba několik let a vy nemůžete nesouhlasit.

Poslední rada nad zlato!

Podepsali jste nevýhodnou smlouvu a podmínky Vám zabraňují přejít či Vás jinak omezují?

Máme pro Vás super tip! V případě, že dodavatel změnil podmínky, můžete odstoupit bez sankcí a prakticky hned!

Jak, v jakém případě, do kdy a kdy ne se dozvíte v našem článku, který zveřejníme už za týden, nebo nás kontaktujte a my už Vám rovnou pomůžeme. Naše služby stojí pouze Váš čas!

Spočítejte si Vaší úsporu u jiného dodavatele, a nebo si nechte poradit, co s předraženým dodavatelem!

Zanechte komentář

Menu

Naplánujte si s námi schůzku :-)

Vyžádat nabídku

Sjednat osobní schůzku